343783-2026 - Resultat
Sverige – Byggnation av ambulansstation – Ny ambulansstation, Västerås
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNy ambulansstation, Västerås
BeskrivningUpphandlingen avser en utförandeentreprenad för nybyggnation av en ambulansstation på Västmanlands sjukhus i Västerås, belägen söder om den befintliga stationen. Entreprenaden omfattar samtliga arbeten som krävs för att leverera en färdig anläggning.
Intern identifierareIN-IN25-0258
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45216122 Byggnation av ambulansstation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000