343803-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Falkenberg: Eldistributions- och reglerutrustning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elnätsmaterial
Referensnummer: SVN2021-47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Elnätsmaterial.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31340000 Kabeltillbehör, isolerade, 31440000 Batterier, 31600000 Elektrisk utrustning, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681000 Eltillbehör, 31681410 Elmateriel, 32429000 Telenätsutrustning, 44320000 Kabel och tillhörande produkter, 44322000 Kabeltillbehör, 44322100 Kanalisationsrör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen