2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av e-arkiv som tjänst
Beskrivning: Inspektionen för vård och omsorg (IVO) inbjuder härmed leverantörer att lämna anbud på e-arkiv som tjänst enligt ställda krav i detta underlag. IVO har för avsikt att genom denna upphandling teckna avtal med en (1) leverantör för leverans av e-arkiv som tjänst.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79995100 Arkiveringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97164:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 79560000 Arkivering, 92512000 Arkivtjänster
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Tjänster kopplat till e-arkiv