343851-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Serviceresor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelServiceresor
BeskrivningUpphandling gällande Serviceresor för Borås, Mark och Ulricehamn. Inom serviceresor innefattas Färdtjänst, Skolskjuts med Taxi och Riksfärdtjänst.
Intern identifierare2024-00018IN
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 34114300 Färdtjänstfordon, 60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000