343853-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Laddningsanordningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laddstationer med tillhörande produkter och tjänster
Referensnummer: 21/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31158000 Laddningsanordningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar i huvudsak en helhetslösning med uppförande av laddare inklusive montering och komplett installation samt ett helhetsansvar med operatörstjänster inkluderat drift, underhåll, service, felavhjälpning, kundtjänst och betallösning. I de fall beställaren önskar avropa tjänster och produkter separat ska så vara möjligt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09310000 Elektricitet, 31158100 Batteriladdningsdon, 31600000 Elektrisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen