343961-2022 - ResultatSverige-Henån: Inredning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Heminredning och säsongsartiklar
Referensnummer: Dnr. 40-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39200000 Inredning
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkomna att delta i anbudsgivning i ramavtal heminredning och säsongsartiklar. Orust kommun önskar ingå avtal med leverantörer med fysiska butiker inom kategorierna heminredning, utemöbler, textilier, lampor, säsongsartiklar och mindre förbrukningsvaror anpassat för säsong. Information om omfattning och villkor finns i bifogat upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
19200000 Textilier och tillhörande varor, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31521000 Lampor, 39142000 Trädgårdsmöbler, 39290000 Diverse inredning, 39298000 Statyetter, prydnadsföremål; foto- eller tavelramar samt speglar, 39500000 Textilvaror, 39510000 Hushållstextilier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen