Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggmaterial
Referensnummer: 21/34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44190000 Diverse byggmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud avseende Byggmaterial.
Avsikten med avtalet är att upphandla ett ramavtal för bland annat:
Trävaror
Isolering
Armering
Skivmaterial
Byggpapp & Plast
Plåtvaror
Färg & Fog
Ytterligare material kan komma att bli aktuellt.
Beställare
Borgholm kommun
212000-0795
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44111000 Byggnadsmaterial, 44111500 Isolatorer och isolationsarmatur, 44170000 Plattor, plåtar, band och folie relaterade till byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44800000 Färger, fernissor och mastix
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen