343986-2022 - ResultatSverige-Kristianstad: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedel Smärta, Onkologi, Anestesi, diverse
Referensnummer: 2020-O001859
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av läkemedel på rekvisition inom område smärta, anestesi, antikoagulation, barn, onkologi diverse.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 63
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Läkemedel på rekvisition inom smärta, anestesi, hjärta och kärl, onkologi, barn, antikoagulation