2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elektronikkomponenter
Beskrivning: Målet med denna upphandling är att teckna ramavtal avseende elektronikkomponenter, elektronikutrustning och enklare mätutrustning. Syftet med upphandlingen är att RISE ska kunna avropa produkter ur ett omfattande sortiment, från flera leverantörer, på ett enkelt och effektivt sätt med god kundservice, brett sortiment, korta beställnings- och leveranstider, samt att det möjliggör anskaffningar till fördelaktiga villkor i enligt med gällande lagar och förordningar.
Intern identifierare: 26/39
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000