Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemstöd för underhållsprocessen på samhällsbyggnad
Referensnummer: UH-2018-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Samhällsbyggnad vatten och avfall i Skellefteå kommun avser att upphandla ett underhållssystem för bättre hantering, planering och fördelning av avhjälpande samt förebyggande underhåll för anläggningar och objekt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 48000000 Programvara och informationssystem, 65000000 El-, vatten- och energiverk, 65100000 Vattendistribution och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen