344046-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Evenemang
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
20MB1452 Ramavtal avseende Evenemangstjänster
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79952000 Evenemang
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholm Vatten och Avfall (SVOA) genomför och deltar i både mindre och större evenemang. Med evenemangstjänster i denna upphandling avses både ett helhetsåtagande som producent av innehåll och paketering av de evenemang som SVOA avser att genomföra och i vissa fall enbart själva genomförandet på plats av evenemanget.
SVOA avser att teckna ramavtal med en helhetsleverantör inom evenemangstjänster.
II.1.6.
Information om delar
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen