344055-2017 - ResultatSverige-Jönköping: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VVS-Besiktning.
Referensnummer: 17/54
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende VVS-Besiktning.
AUA. 21 Översiktlig information om objektet:
Jönköpings kommun, Habo kommun samt Södra Munksjön Utvecklings AB (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende VVS-Besiktning.
Planerad avtalsstart är 17.7.2017.
AUA. 22 Objektets läge:
Uppdrag genomförs i Jönköpings kommun och Habo kommun. Specifik adress anges vid avrop.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen