344124-2018 - ResultatSverige-Uppsala: Skoplastare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teleskoplastare till SLU Ultuna Egendom
Referensnummer: SLU ua 2018.2.4.4-1242
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34142200 Skoplastare
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges lantbruksuniversitet inbjuder till anbudsgivning avseende köp av SLU inbjuder er att lämna anbud på denna upphandling gällande en (1) Teleskoplastare till jordbruksarbete med försöksinriktning. Anbud ska vara på svenska.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
16000000 Jordbruksmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen