344195-2016 - ResultatSverige-Jönköping: Bilburna kranar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tipp- och kranbil.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Jönköping.
Nuts-kod SE211 Jönköpings län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Jönköpings kommun handlar upp en tipp- och kranbil.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
42414400 Bilburna kranar, 34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar, 42414000 Lyftkranar, mobila lyftramar och truckar med kran
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.