2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reinsurance of Försäkrings AB Göta Lejon for the City of Gotheburg's Terrorism program
Beskrivning: Reinsurance of Försäkrings AB Göta Lejon for the City of Gotheburg's Terrorism program. Primary layer 500 MSEK. Excess layer 500 xs 500 MSEK.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66700000 Återförsäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Reinsurance of Försäkrings AB Göta Lejon for the City of Gotheburg's Terrorism program