344285-2016 - PlaneringSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Förhandsmeddelande
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Upphandling av konsultmäklartjänster.
II.2.
Typ av upphandling och plats för leverans eller utförande
Tjänstekategori: nr 11: Organisationskonsulttjänster [6] och därmed sammanhängande tjänster
Sverige.
Plats:
· Danmark,
· Norge,
· Finland,
· Sverige,
NUTS-kod:
· DK, danmark,
· FI, Suomi / Finland,
· NO, Norge,
· SE, Sverige.
Nuts-kod SE Sverige