344300-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – Skannrar inkl. makrokamera
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkannrar inkl. makrokamera
BeskrivningDenna upphandling avser 3 st. skannrar samt en makrokamera för leverans till verksamhetsområde laboratoriemedicin, Område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro. Upphandlingen omfattar även option på serviceutbildning samt option på underhållsavtal.
Intern identifierareMT2026-0059/26RS2238
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000