344321-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Utbildning av personal
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Relocationtjänster och Språkutbildning i svenska till nivå B2.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79632000 Utbildning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser Relocationtjänster och Språkutbildning i svenska till nivå B2.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 2
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79613000 Omflyttning av personal, 80500000 Utbildningstjänster, 80511000 Personalutbildning, 80580000 Tillhandahållande av språkkurser, 98341000 Bostadsförmedlingstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen är uppdelad i 2 delar dels språkutbildning i svenska till nivå B2 dels relocationtjänster.