344325-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Geriatrisk vård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Geriatrisk vård 2017.
Referensnummer: 17/27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121252 Geriatrisk vård
II.1.4.
Kort beskrivning
Geriatrisk vård.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1: Handens sjukhus
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85121250 Gastroenterologisk eller geriatrisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde 2: Dalens sjukhus
Del nr: 2