344339-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Madrasser för trycksårsprevention och behandling inom hemsjukvården
Referensnummer: HMS 1705-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av madrasser för trycksårsprevention och behandling inom hemsjukvården till Stockholms läns sjukvårdsområde och Region Gotland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39143112 Madrasser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av madrasser för trycksårsprevention och behandling inom hemsjukvården.