344424-2018 - ÄndringSverige-Helsingborg: Järnhandelsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Järhandelsvaror
Referensnummer: 18/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44316000 Järnhandelsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Räddningstjänsten Skåne Nordväst avser att upphandla ramavtal för Järnhandelsvaror/Förbrukning.
Inledning
Upphandlingen omfattar inköp järnhandelsvaror m.m. under avtalsperioden. Detaljer om vad som avses framgår av bilagd excelfil som också är svarsblankett.
Omfattning
Volymen beräknas till ca 800 000 kr/år. Detta baserar sig på statistik från tidigare år men innebär ingen garanti för att den mängden kommer att avropas.