See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Automatiserad analysplattform
Beskrivning: automatiserad analysplattform för de tre sjukhuslaboratorierna Jönköping, Eksjö och Värnamo i Region Jönköpings län. Med automatiserad analysplattform avses en pre- och postanalytisk automationsbana med anslutna analysinstrument för allmänkemi, immunkemi/serologi och koagulation. I uppdraget ingår även en valbar option för autoimmunitet.
Intern identifierare: RJL 2024/1838
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 38432000 Analysapparatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kravspecifikation - IT och Informationssäkerhet
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation - Koagulation
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Kravspecifikation - Allmänkemi
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Kravspecifikation - Immunkemi och serologi
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Kravspecifikation - Autoimmunitet (option)
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Kravspecifikation - Lokaler
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Kravspecifikation - Service och support
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Kravspecifikation - Automation
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Kravspecifikation - Generell
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: AF och Krav på Anbudsgivaren