344525-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Arkitekttjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arkitekttjänster på ramavtal Region Jönköpingslän
Referensnummer: 22/547
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jönköpings län inbjuder härmed intresserade Arkitekter att ansöka om att få delta i upphandling av Arkitekttjänster på Ramavtal för perioden 2023 – 2025 med möjlighet till förlängning med 1 + 1 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen