Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning
Referensnummer: TN 2022/634
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar vinterväghållning på gator och allmän platsmark samt inom fastigheter som skolor och förskolor. Uppdraget omfattar 26 olika delområden inom kommunen. Beredskapsperiod är från 1 november till 31 mars.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 26 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen