Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal gällande revisionstjänster
Referensnummer: 22/001087
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med ramavtalsupphandlingen är att ge Sida och utlandsmyndigheter (UM) med utvecklingssamarbete möjlighet att avropa olika typer av revisions- och granskningstjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 65 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision, 79212100 Finansiell revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen