Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Kyla
Referensnummer: RS/789/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Efterfrågade tjänster är årlig tillsyn samt löpande underhåll, ombyggnadsarbeten och felavhjälpande efter avrop på Region Jämtland Härjedalens kylanläggningar. Arbetena utförs efter handlingar eller anvisningar på plats. Arbetena omfattar installationsarbeten och injustering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 45331220 Installation av luftkonditionering, 45331230 Installation av kylutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen