See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ekologisk frukt till EBM:s personal - samtliga kontor
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal gällande leverans av ekologisk frukt till Ekobrottsmyndigheten. Frukten ska levereras till myndighetens alla kontor som finns i Göteborg, Linköping, Malmö, Stockholm, Uppsala, Sundsvall, Umeå och Örebro. Upphandlingen är indelad i åtta anbudsområden.
Intern identifierare: EBM2026-183
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03220000 Grönsaker, frukt och nötter
Ytterligare klassificering (cpv): 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Denna del ska besvaras av samtliga anbudsgivare.
Intern identifierare: 1862136-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på anbudsgivaren
Beskrivning: Se upphandlingsdokument.
Intern identifierare: 1907477-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde Göteborg
Beskrivning: Denna del ska väljas och besvaras av anbudsgivare som önskar lämna anbud på delområde Göteborg.
Intern identifierare: 1862138-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde Linköping
Beskrivning: Denna del ska väljas och besvaras av anbudsgivare som önskar lämna anbud på delområde Linköping.
Intern identifierare: 1862146-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde Malmö
Beskrivning: Denna del ska väljas och besvaras av anbudsgivare som önskar lämna anbud på delområde Malmö.
Intern identifierare: 1862147-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde Stockholm
Beskrivning: Denna del ska väljas och besvaras av anbudsgivare som önskar lämna anbud på delområde Stockholm.
Intern identifierare: 1862148-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde Sundsvall
Beskrivning: Denna del ska väljas och besvaras av anbudsgivare som önskar lämna anbud på delområde Sundsvall.
Intern identifierare: 1862153-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde Umeå
Beskrivning: Denna del ska väljas och besvaras av anbudsgivare som önskar lämna anbud på delområde Umeå.
Intern identifierare: 1862168-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde Uppsala
Beskrivning: Denna del ska väljas och besvaras av anbudsgivare som önskar lämna anbud på delområde Uppsala.
Intern identifierare: 1862169-8
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudsområde Örebro
Beskrivning: Denna del ska väljas och besvaras av anbudsgivare som önskar lämna anbud på delområde Örebro.
Intern identifierare: 1862170-9