Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobiltetshuset
Referensnummer: 21-034
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun upphandlar ett projekt omfattande byggnads-, mark- och installationsarbeten för nybyggnad av mobilitetshus i Örnsköldsviks kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 95 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45213312 Byggnation av parkeringshus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen