344715-2020 - PlaneringSverige-Sundsvall: FoU-rådgivning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Analys och rådgivningstjänster
Referensnummer: 2020-1231
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
73200000 FoU-rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Myndigheten för digital förvaltning (DIGG) avser att genomföra upphandling av analys- och rådgivningstjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71620000 Analystjänster, 72227000 Konsulttjänster för dataanalys, 72316000 Dataanalys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Myndigheten för digital förvaltning (DIGG) avser att genomföra upphandling av analys- och rådgivningstjänster