34479-2019 - ÄndringSverige-Södertälje: Bemanningstjänster för enskilda
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2018-2079 Korttidsvikarier för Katrineholms, Salem och Södertälje kommun
Referensnummer: TI 2018-2079
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98513100 Bemanningstjänster för enskilda
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser bemanning av behöriga vikarier och obehöriga vikarier inom fritidshem,
Förskola och skola. Aktuella tjänster avser inhyrning av enstaka eller flera personer. Syftet med
Inhyrning är att fylla tillfälliga eller längre personalbehov och vakanser som uppstår till följd av
Arbetstoppar, anställd personals sjukdom, tjänstledighet, i väntan på nyrekrytering mm.