344801-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och renovering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal bygg Harpsund
Referensnummer: 20/143
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453000 Reparation och renovering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal
Arbeten kan förekomma i samband med ny-, till- och ombyggnadsprojekt i det löpande underhållet samt akuta åtgärder via driftentreprenör eller B.
Företrädesvis gäller detta utförande av mindre arbeten och reparationer (byggservice) inkluderande alla förekommande byggarbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen