344818-2021 - ResultatSverige-Linköping: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnad externa lokaler Skvadronen
Referensnummer: UC-2019-64
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Byggentreprenadkontrakt för fastighet Smedstad 1:21 i Linköping, Östergötland
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45343000 Installation av brandskydd, 45343230 Installation av sprinklersystem, 45421000 Snickeriarbeten, 45422000 Timmer- och snickeriarbeten, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 51900000 Installation av styr- och reglersystem, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen