2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dentala behandlingsenheter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar golvmonterade samt mobila dentala behandlingsenheter med komplett utrustning, såsom behandlingsstol, operationsbelysning och fotkontroll, för allmän tandvård och sjukhus- och kirurgitandvård gällande barn och vuxna. Upphandlingen omfattar även leverans, installations- och monteringsarbete, demontering och bortforsling av befintlig utrustning, service och underhåll, akut avhjälpande, utbildning samt att tillhandahålla tillbehör och reservdelar till de dentala behandlingsenheterna. För mer information, se Ansökningshandlingarna.
Intern identifierare: FTV 2402-0110
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 33192400 Arbetsutrustning för tandläkare
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 33131000 Tandläkarinstrument, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000