2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Mätenheter Telemetrisändare
Beskrivning: Region Norrbotten avser att upphandla medicintekniska mätenheter (M531) ambulansverksamheten. Mätenheterna används för överföring av vitalparametrar och är integrerade med det prehospitala journalsystemet MobiMed.
Intern identifierare: 26/190
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33121000 System för ambulatorisk långtidsregistrering, 33123210 Apparatur för hjärtövervakning, 33124100 Diagnostisk utrustning