34487-2017 - ResultatSverige-Djursholm: Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Arborist.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Danderyd.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Danderyds kommun inbjuder genom denna förfrågan intresserade att komma in med anbud avseende ramavtal gällande successiva avrop inom: Vård av träd i Danderyds kommun samt beskärning och fällning av träd.
Kommunen har för avsikt att anta tre (3) leverantörer inom området. Avtalen kommer att rangordnas. Danderyds kommun vill ha ett nära samarbete med sina ramavtalsleverantörer för att tillsammans utveckla och förbättra kommunens leveranser till invånarna. Samarbetet ska bygga på kompetens, förtroende och professionalism. Tillsammans ska vi på ett effektivt och strukturerat sätt skapa mervärden för invånarna i Danderyds kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 77211400 Trädfällning, 77211500 Trädvård, 77341000 Beskärning av träd
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.