Officiellt namn: Västra Götalandsregionen Nationellt registreringsnummer: 232100-0131 Postadress: Västfastigheter Uddevalla, Regionens hus Ort: Vänersborg Postnummer: SE-462 80 Land: Sverige Att: Stefan Lindberg E-post:stefan.lindberg@vgregion.se Telefon: +46 104413373
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Västfastigheter – Markskötsel Alingsås.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västra Götalands län.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Västfastigheter handlar upp markskötsel som omfattar åretruntskötsel på ett sjukhus i Alingsås.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
77300000 Trädgårdstjänster, 90620000 Snöröjning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.