344936-2022 - ResultatSverige-Oskarshamn: Larmövervakningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetslarm Ordinärt boende
Referensnummer: U-011-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79711000 Larmövervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser hyra och omfattar projektering och leverans av ett komplett, fullt fungerande trygghetslarm samt tillhörande larmcentral.
Samtliga arbeten, material och leveranser för trygghetslarmsfunktionens iordningställande ska ingå, så även kostnader för utbildning, support, service och underhåll för utbyte av produkter med slitage och/eller ålder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen