34495-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Blomlökar – Blomsterlökar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBlomsterlökar
BeskrivningUppdraget avser leverans av vårlökar och sommarlökar samt tjänst i form av maskinplanering av lök. Beställaren avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör.
Intern identifierareSN 2025-1525
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 03451200 Blomlökar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBlomsterlökar