See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ärende- och dokumenthanteringssystem
Beskrivning: Ärende- och dokumenthanteringssystem (registrering av handlingar, handläggning av ärenden inför politiska beslut, sammanträdesadministration för förtroendevalda, arkivering med mera).
Intern identifierare: KS 2023-00205
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000