345055-2017 - ÄndringSverige-Järfälla: Plantering och skötsel av grönområden
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skötsel av utemiljö i Järfälla kommun.
Referensnummer: Ten 2017/51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att få en eller 2 leverantör/er för skötsel av utemiljön inom kommunen.
Upphandlingen är indelad i 2 anbudsområden, A. Park- och barmarksskötsel och B. Kommunala och inhyrda fastigheters markskötsel.
Anbud kan lämnas på ett, eller samtliga områden. Anbud ska lämnas på hela uppdraget inom respektive anbudsområde.