34518-2021 - ResultatSverige-Falkenberg: Busskurer
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Väderskydd 2020
Referensnummer: 20-11-02 44046
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44212321 Busskurer
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland är myndighet för kollektivtrafiken i Hallands län enligt lag om kollektivtrafik (2010:1065). Region Halland är ensam ägare till Hallandstrafiken AB. Hallandstrafiken ansvarar för kollektivtrafikens infrastruktur i hela Hallands län, även Kungsbacka kommun.
Denna upphandling avser ett ramavtal för inköp och leverans av väderskydd och reservdelsglas i Hallands län, inklusive Kungsbacka kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44112000 Diverse byggnadskonstruktioner, 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen