See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster revisionsbesiktningar brand- och sprinkleranläggningar
Beskrivning: Denna ramavtalsupphandling avser revisionsbesiktning av brandlarmsystem, vattensprinklersystem, gassläcksystem och utrymningslarmsystem med talat meddelande. Ramavtalsupphandlingen avser även leveransbesiktning vid om- och nybyggnation.
Intern identifierare: SISAB 2025/67
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Konsulttjänster revisionsbesiktningar brand- och sprinkleranläggningar