345192-2018 - ResultatSverige-Motala: Plåtslageri och uppförande av stuprännor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsunderhåll Plåtslageriarbeten
Referensnummer: UH-2018-5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45261300 Plåtslageri och uppförande av stuprännor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för plåtslageriarbeten för avrop vid behov.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Motala kommun, Sjöstaden Motala Fastighetsutveckling AB
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45261300 Plåtslageri och uppförande av stuprännor, 45261310 Plåtslageri
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mjölby kommun, FAMI och Bostadsbolaget i Mjölby
Del nr: 2
Vadstena Fastighets AB, Vadstena Förvaltnings AB.
Del nr: 3