34520-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Härnösand: Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för bemanning Livsmedelsinspektör, Miljöinspektör, Alkoholhandläggare och Biolog
Referensnummer: UH-2021-069
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för bemanning för följande yrkesroller: Livsmedelsinspektör,  Miljöinspektör, Alkoholhandläggare och Biolog. Upphandlingen är indelad i fyra delområden utefter angivna yrkesroller.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
LIVSMEDELSINSPEKTÖR
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71620000 Analystjänster, 75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster, 75110000 Allmänna offentliga tjänster, 75200000 Samhällstjänster, 79311300 Undersökningsanalys, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal för bemanning för följande delområden: Livsmedelsinspektör,  Miljöinspektör, Alkoholhandläggare och Biolog.
MILJÖINSPEKTÖR
Del nr: 2
ALKOHOLHANDLÄGGARE
Del nr: 3
BIOLOG
Del nr: 4