345204-2018 - ResultatSverige-Motala: Övriga färdigställande byggnadsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsunderhåll Byggnadssmidesarbeten
Referensnummer: UH-2018-67
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för byggsmidesarbeten för avrop vid behov. Ramavtalet omfattar underhålls-, reparations-, samt mindre om- och tillbyggnadsarbeten inom byggsmide.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde Mjölby kommun, Fastighets AB Mjölby Industribyggnader (FAMI), Bostadsbolaget i Mjölby AB
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 44316500 Smide
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde Motala kommun, Sjöstaden Motala Fastighetsutveckling AB
Del nr: 2
Anbudsområde Vadstena Fastighets AB, Vadstena Förvaltnings AB
Del nr: 3