345255-2026 - Resultat
Sverige – Transformatorer – krafttransformatorer station C1
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: krafttransformatorer station C1
Beskrivning: Karlskoga Elnät AB avser att säkra elförsörjningen i och kring Karlskoga genom att ersätta samt utöka befintlig transformatorkapacitet. Karlskoga Elnät AB avser att upphandla tre krafttransformatorerna från en leverantör. Upphandling avser tre (3) st 16 MVA 42,5/11 kV oljefylld krafttransformator.
Intern identifierare: 26/4
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31170000 Transformatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000