See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färskt kött- och charkprodukter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar inköp och leverans avseende ett brett sortiment av färskt kött- och charkprodukter enligt bifogade produktspecifikationer. Upphandlingen är indelad i tre (3) delområden. Leveranserna ska ske till kommunens samordnade varudistribution som sedan samordnar med andra leveranser för vidare distribution till respektive enhet.
Föregående meddelande: 006568-2023
Intern identifierare: KS 2023/00275
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15110000 Kött
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatorisk del
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del 1 Chark
Beskrivning: Charkprodukter
Huvudklassificering (cpv): 15894700 Charkuterivaror
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Del 2 Korv
Beskrivning: Korvprodukter
Huvudklassificering (cpv): 15131100 Korvköttsprodukter
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Del 3 Fläskkött, nötkött och färs
Beskrivning: Fläskkött-, nötkött- och färsprodukter
Ytterligare klassificering (cpv): 15111000 Nötkött, 15111200 Kalvkött, 15113000 Fläskkött