345293-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Yrkesutbildning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunal vuxenutbildning inom Bygg och anläggning
Referensnummer: AMF 2022/455
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80530000 Yrkesutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Öppet avtalssystem
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 240 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80521000 Utbildningsprogram, 80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Öppet avtalssystem för kommunal vuxenutbildning inom Bygg och anläggning