345338-2018 - ResultatSverige-Tumba: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter för ROT och Nyproduktion av flerbostadsfastigheter
Referensnummer: 17/41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren upphandlar ramavtal för att täcka Beställarens behov av kompetens och resurser avseende olika konsultroller inom ROT-, underhålls- samt nybyggnadsprojekt av flerbostadsfastigheter samt därtill hörande arbetsuppgifter. Ramavtal kommer att skrivas för varje konsultroll för sig.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen