Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Multifunktionsskrivare
Referensnummer: 690-1.4.2-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av multifunktionsskrivare, dvs skrivare, kopiator och skanner med follow me print funktioner. Service och underhåll av skrivarna ska ingå.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30232130 Färgskrivare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av skrivare och multifunktionsskrivare, dvs skrivare, kopiator och skanner med follow me print funktioner. Service och underhåll av skrivarna ska ingå.